Updated as of 7/24/17

Area II Year End Awards - 2017
Standings as of 7/24/17
Level Division Horse Rider Owner Volunteer Hours Points
Beginner Novice Adult Amateur Cannoneer Lisa Banister Rider outstanding 12
    Halloway Cindi Moravec Cindi Moravec completed 6
    Fly Lite Melissa DeCarlo Recknor Rider outstanding 5
    Another Concerto Coree Reuter-McNamara Rider outstanding 3
    Richie the Thief Lynn Kundravi Rider completed 0
    Fine Art Tracy Ryan Rider outstanding 0
  Junior/Young Rider Fine Art Emily Ryan Tracy Ryan outstanding 12
    Bella Nova Alexis Clymore Alexis Clymore completed 1
    Watch Me Susan Gehris Sally Muncy completed 0
Novice Adult Amateur Pippin VI Cynthia Sansone Rider outstanding 34
    Tribal Prospect Kathleen Cannon Rider outstanding 25
    Labras Leannon Jennifer Garuitti Jennifer Garuitti completed 17
    August Rush Mary Beth Heiser Mary Beth Heiser completed 0
    Another Concerto Coree Reuter-McNamara Rider outstanding 0
    Halloway Cindi Moravec Cindi Moravec completed 0
  Junior/Young Rider Eighttofasttocatch Ryan Keefe Rumsey & Tim Keefe outstanding 6
    Bella Nova Alexis Clymore Alexis Clymore completed 5
    Inspired Mia Olijslager Nick Olijslager completed  4
    Cinderella Ella Braundel Hannah Braundel outstanding 2
    Do You Believe In Majic Ella Braundel Rider outstanding 2
    Strictly Business Emily Ryan Tyler Stewart outstanding 0
    Taking a Taxi Susan Gehris Susan Gehris completed 7
Training Adult Amateur Island Fever Jodie Stowell Potts Rider outstanding 23
    Wapiti Byrd Jodie Stowell Potts Rider outstanding 15
    Beste Ballerina Alicia Davis Alicia Davis outstanding 10
    Diamond Legacy Melissa Fox Melissa Fox outstanding 10
    Landrada Wendy Wentorf Owens Rider completed 6
    Labras Leannon Jennifer Garutti Jennifer Garutti completed 0
  Junior/Young Rider Indian Summer's Kaylee Colette Leber Rider completed 20
    Fiddlers Choice Bailey Yablonovitz Seth Yablonovitz outstanding 19
    Rocmaster Austin Skeens Rider completed 18
    Eighttofasttocatch Ryan Keefe Rumsey & Tim Keefe outstanding 10
  Open Lotte Lenya Q Christina McKitrick Rider outstanding 16
    Cat in the Hat Denise Connelly Denise Connelly completed 0
  Young Horse Bijoux Gaby Esquivel Denise Esquivel outstanding 7
Preliminary Adult Amateur Calero Wendy Bebi Wendy Bebi completed 9
    Island Fever Jodie Potts Jodie S. Potts completed 0
    Wapiti Byrd Jodie Potts Jodie S. Potts completed 0
  Young Rider Cashmere Mia Braundel Rider outstanding 27
    Lindford Megan Loughnane Megan Loughnane outstanding 18
    Winsome Molly Sherman Cheryl Wolff Sherman completed 14
    Wil Ya Love Me Emma Keahon Courtney Sendak outstanding 9
    Flintstar Ryan Keefe Rumsey Keefe outstanding 5
    Rocmaster Austin Skeens Rider completed 0
    Go Gilda Mardi Herman Mardi Herman outstanding 0
Intermediate Young Rider Ideal Contini Tayler Stewart Tayler & Tyler Stewart outstanding 22
             
Advanced Young Rider Ideal Contini Tayler Stewart Tayler & Tyler Stewart outstanding 0